Ο Δήμος Πλατανιά, το Τοπικό Συμβούλιο και ο Πολιτιστικός Σύλλογος Κακοπέτρου διοργανώνουν την Κυριακή 27 Αυγούστου 2017 και ώρα 11:30 π.μ στο Μνημείο Εκτελεσθέντων , στην Πλατεία Κακόπετρου τελετή μνήμης για τους εκτελεσθέντες κατοίκους του Κακοπέτρου κατά τη διάρκεια της γερμανικής κατοχής
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
Ώρα 11: 30 π.μ.
Επιμνημόσυνη δέηση
Χαιρετισμοί
Ομιλία για τα γεγονότα της περιοχής από την Φιλόλογο κα Αμαλία
Τσιχλάκη.
Κατάθεση στεφάνων
Ενός λεπτού σιγή
Εθνικού Ύμνου
Τέλος τελετής
Ακολουθεί παραδοσιακό κέρασμα