Εκδήλωση για τον εορτασμό να της Εθνικής επετείου του ΟΧΙ που θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 29 Οκτωβρίου στο Πολιτιστικό Κέντρο της Μητρόπολης στην οδό Αντ. Γιάνναρη 2, στις 19.30 το απόγευμα, διοργανώνει το Γραφείο Νεότητος της Ιεράς Μητροπόλης Κυδωνίας και Αποκορώνου
Σε ανακοίνωσή του το γραφείο Νεότητος της Ιεράς Μητροπόλεως Κυδωνίας και Αποκορώνου αναφέρει:
» Δόξα και τιμή στους Αθάνατους ήρωες του ΟΧΙ !
Δόξα και τιμή στη Θεία Σκέπη της Παναγίας μας !
Δείτε από κοντά την έκτακτη επετειακή εκπομπή – εορτή που ξανά ζει τα γεγονότα του 40.
Το Γραφείο Νεότητος της Ιεράς Μητροπόλεως Κυδωνίας και Αποκορώνου προσκαλεί κλήρο και λαό να συνεορτάσουμε την Εθνική επέτειο του ΟΧΙ. Παράλληλα να τιμήσουμε και το πρόσωπο της Υπεραγίας Θεοτόκου, που θέτοντάς μας υπό την σκέπη της ενίσχυσε και ενισχύει το φιλόχριστο ελληνικό λαό.
Η εκπομπή-εορτή περιλαμβάνει θεατρικό δρώμενο με τίτλο «Στην ηχώ του ΟΧΙ», διανθισμένο με επίκαιρους ύμνους και τραγούδια από τις χορωδίες της Μητροπόλεως.
Σας περιμένουμε το Σάββατο 29 Οκτωβρίου 2016 και ώρα 7:30μμ στο Πολιτιστικό μας Κέντρο, Αντ. Γιάνναρη 2.»