Η τελική Γενική Συνέλευση του Εμπορικού Συλλόγου Χερσονήσου πραγματοποιείται την ερχόμενη Κυριακή 9 Οκτωβρίου, στις 11:00 το πρωί, στα γραφεία του συλλόγου, στην οδό Γιαμπουδάκη 7,στο Λ.Χερσονήσου.
Τα θέματα της ημερήσιας διάταξης της Γενικής Συνέλευσης του Εμπορικού συλλόγου Χερσονήσου είναι τα ακόλουθα :
-Η οργάνωση της έναρξης της ερχόμενης σεζόν. Προτάσεις για τη λειτουργία των επιχειρήσεων εντός της σεζόν.
-Η πιλοτική εφαρμογή δωρεάς του Εμπορικού συλλόγου Χερσονήσου προς το Δήμο, δύο δημοτικών αστυνομικών για την καλύτερη εξυπηρέτηση των μελών του σωματείου. Η εφαρμογή θα ξεκινήσει αρχικά από την περιοχή του Λιμένα Χερσονήσου και
-Η διεύρυνση του συλλόγου και η αλλαγή του καταστατικού.