Θεσμός τείνει να γίνει η αξιέπαινη δράση του Πολιτιστικού Συλλόγου Άνω Βιάννου, με τη συλλογή αίματος, δράση, η οποία έχει αποδειχτεί πολυποίκιλα ωφέλιμη για τους ανθρώπους που το έχουν ανάγκη.
Στο πλαίσιο αυτό, ο Πολιτιστικός Σύλλογος Άνω Βιάννου, διοργανώνει την 6η κατά σειρά εθελοντική αιμοδοσία, η οποία θα πραγματοποιηθεί, την Παρασκευη 14 Ιουλιου 2017.
Συνεργείο αιμοδοσίας του Βενιζέλειου Νοσοκομείου θα βρίσκεται στην Κεντρική Πλατεία, από τις 09:00 το πρωί έως τις 12:30 μ.μ.
Οι μονάδες αίματος που θα συγκεντρωθούν θα προστεθούν στην τράπεζα αίματος «ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΟΝΔΥΛΑΚΗΣ», οι οποίες θα καλύψουν τις όποιες ανάγκες σε αίμα θα παρουσιαστούν.