Θεία Λειτουργία υπέρ υγείας, ενισχύσεως, φωτισμού και επιτυχίας των μαθητών που θα διαγωνισθούν στις προαγωγικές αλλά και πανελλαδικές εξετάσεις θα τελεστεί το Σάββατο 14 Μαΐου, στις 07:00 το πρωί, στον Ιερό Ενοριακό Ναό Γενεσίου Θεοτόκου Μπεντεβή Ηρακλείου.
‘’Παρακαλούνται” –τονίζεται σε ανακοίνωση του ναού- ”οι υποψήφιοι των εξετάσεων, οι γονείς τους, οι δάσκαλοι και οι καθηγητές καθώς και ο πιστός λαός, να προσέλθουν, να συμπροσευχηθούν και να λάβουν την χάρη της Παναγίας μας”.