Σίγουρα κάτι παραπάνω θα ξέρει ο Πρωθυπουργος της Εσθονίας, Τάβι Ρούιβας για να επιλέξει την Κρήτη, και συγκεκριμένα το νομό Λασιθίου για πέμπτη (!) φορά τα τελευταία χρόνια, προκειμένου να πραγματοποιήσει τις καλοκαιρινές του διακοπές με την οικογένειά του.
Σύμφωνα με τις πληροφορίες του Cretalive, o Εσθονός πολιτικός έφτασε στην Κρήτη την περασμένη Πέμπτη και κατέλυσε στο ξενοδοχείο ISTRON BAY στο Καλό Χωριό Λασιθίου, όπου και θα μείνει περίπου μια εβδομάδα
Υπενθυμίζεται ότι ο κ. Ρούιβας, κατά τις προηγούμενες επισκέψεις του στο νησί είχε εντυπωσιάσει όσους τον γνώρισαν για τις λιτές συνήθειές του και τη διακριτική παρουσία του.
Παράλληλα όμως είχε έρθει σε επαφή και με εκπροσώπους της Αυτοδιοίκησης, προκειμένου να συζητηθούν θέματα κυρίως προώθησης του τουριστικού προϊόντος του νησιού μας στη χώρα του