Τρεις αλλοδαποί ηλικίας 27,37 και 46 ετών, υπάλληλοι τριών διαφορετικών καταστημάτων υγειονομικού ενδιαφέροντος, συνελήφθησαν βραδινές ώρες χθες στη χερσαία ζώνη λιμένα Ρεθύμνου από στελέχη της οικείας Λιμενικής Αρχής σε συνεργασία με προσωπικό του Τμήματος της Τουριστικής Αστυνομίας Διεύθυνσης Ασφαλείας Ρεθύμνου.
Συγκεκριμένα οι τρεις άνδρες συνελήφθησαν διότι πραγματοποιούσαν άγρα πελατών, ενώ οι ιδιοκτήτες των καταστημάτων αναζητούνται στο πλαίσιο του αυτοφώρου.
Διενεργείται προανάκριση από το Λιμεναρχείο Ρεθύμνου.