Συνεδριάζει την 14η Δεκεμβρίου 2016, ημέρα Τετάρτη και ώρα 13.00 η Επιτροπή Υγείας Δήμου Ιεράπετρας, στην μικρή αίθουσα συνεδριάσεων του Δήμου Ιεράπετρας, δίπλα στην αίθουσα θεάτρου ΜΕΛΙΝΑ ΜΕΡΚΟΥΡΗ, στον 1ο όροφο στην οδό Δημοκρατίας 31, με τα παρακάτω θέματα:
Θέμα 1: Απονομή τιμητικών πλακετών στους εθελοντές του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού παραρτήματος Ιεράπετρας για την υλοποίηση εκστρατείας πρόληψης του καρκίνου του μαστού.
Εισηγητής κ. Πετράς Αντώνιος.
Θέμα 2: Ενημέρωση από τον Διοικητή του Γ.Ν.- Κ.Υ. Ιεράπετρας κ. Αρακαδάκη Γεώργιο για τη λειτουργία του Νοσοκομείου Ιεράπετρας.
Εισηγητής κ. Πετράς Αντώνιος.
Θέμα 3:Ενημέρωση για τη σύσταση και λειτουργία του Συλλόγου Φίλων Νοσοκομείου Ιεράπετρας.
Εισηγητής κ. Πετράς Αντώνιος.
Θέμα 4: Ενημέρωση για τα νέα προγράμματα που θα αναπτυχθούν από τα γραφεία Προστασίας και Προαγωγής της Υγείας καθώς και Κοινωνικής Προστασίας του Δήμου Ιεράπετρας.
Εισηγητής κ. Πετράς Αντώνιος.