Ανακοίνωση από την Ένωση Προσωπικού Λιμενικού Σώματος Ανατολικής Κρήτης :
Την Τετάρτη 04-01-2018 πραγματοποιήθηκε συνάντηση στα γραφεία της Ένωσής μας, με τον Βουλευτή Ν. Λασιθίου και Τομεάρχη Ναυτιλίας της Ν.Δ. Κο. Ιωάννη Πλακιωτάκη , συζητώντας για θέματα που ταλανίζουν το σωματείο μας.
Στη συνάντηση τέθηκαν θέματα που αφορούν τις Λιμενικές Αρχές Νομών Ηρακλείου και Λασιθίου. Συζητήθηκαν η αναδιάρθρωση- αύξηση των οργανικών θέσεων , η απόφαση υλοποίησης του ΣτΕ , το νέο μισθολόγιο κ.α.
Ο κος Πλακιωτάκης ζήτησε διαρκή ενημέρωση για όσα θέματα προκύπτουν, αναγνώρισε το δίκαιο των αιτημάτων μας και υποσχέθηκε ότι θα είναι αρωγός στην υλοποίησή τους.
Η Ένωση μας θα συνεχίσει να προασπίζεται και να υπερασπίζεται τα δίκαια αιτήματά μας.