Αναχωρεί σήμερα για το Oberhausen της Γερμανίας αποστολή από το ΚΕΚ Τεχνικές Σχολές του Επιμελητηρίου Ηρακλείου προκειμένου να συζητηθούν θέματα περαιτέρω συνεργασίας μετά την επιτυχή δρομολόγηση των δυο πρώτων εκπαιδευτικών κύκλων Συγκολλητών που διοργανώθηκε στο Ηράκλειο. Στην ατζέντα της συνάντησης βρίσκονται θέματα όπως η πιστοποίηση ηλεκτροσυγκολλητών σε συγκόλληση τύπου TIG και η αντιδιαβρωτική προστασία των συγκολλήσεων και των κατασκευών γενικότερα.