Ή Ένωση Γονέων Μαθητών Ρεθύμνου καλεί όλους τους Συλλόγους Γονέων και Κηδεμόνων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης στην ετήσια Γενική Συνέλευση, την Δευτέρα 31 Οκτωβρίου στις 6:00 το απόγευμα, στο αμφιθέατρο του 2ου Δημοτικού Σχολείου, έναντι Δημαρχείου.
Θα συζητηθούν θέματα που αφορούν στην ομαλή και εύρυθμη λειτουργία των Συλλόγων, νεοσυσταθέντων και μη.
Εκεί θα βρίσκεται ο Ηλίας Κιαμούρης μέλος του Δ. Σ. της Ομοσπονδίας Ενώσεων Γονέων Μαθητών Ηρακλείου.