Ενημερωτική εκδήλωση διοργανώνει, αύριο Δευτέρα, 28 Νοεμβρίου 2016 στις 10 το πρωί στο ξενοδοχείο Aquila Atlantis, με την παρουσία του Περιφερειάρχη Κρήτης Σταύρου Αρναουτάκη, η Ειδική Υπηρεσία Διαχείρισης του Επιχειρησιακού Προγράμματος ΚΡΗΤΗ 2014-2020, συνεχίζοντας τη διαδικασία ενημέρωσης των φορέων της Κρήτης για τις δυνατότητες χρηματοδότησης αναπτυξιακών δράσεων από το ΕΠ ΚΡΗΤΗ 2014-2020.
Στο πλαίσιο της εκδήλωσης θα παρουσιαστούν :
-η πορεία υλοποίησης του Επιχειρησιακού Προγράμματος μέχρι σήμερα
-το αντικείμενο των προσκλήσεων που προγραμματίζει να εκδώσει το προσεχές διάστημα η Υπηρεσία Διαχείρισης του Επιχειρησιακού Προγράμματος ΚΡΗΤΗ 2014-2020 και
-η εξέλιξη των διαδικασιών που αφορούν στην έξυπνη εξειδίκευση