Έντεκα μέρες έχουν απομείνει μέχρι τον πανελλήνιο αγώνα σωματικής διάπλασης που πραγματοποιείται για άλλη μια χρονιά στο Ηράκλειο.
Στη σχετική ανακοίνωση αναφέρεται :
"Ο αγώνας φέτος είναι ξεχωριστός καθώς συνδιοργανώνεται από την επίσημη ομοσπονδία σωματικής διάπλασης IFBB αναγνωρισμένη από το Υπουργείο Αθλητισμού ενώ έχει τη στήριξη του Δήμου Ηρακλείου και των χορηγών του.
Ο αγώνας θα πραγματοποιηθεί στις 22 Μαϊου 2016 και ώρα 6 στο ΤΕΙ Ηρακλείου με τις συμμετοχές μέχρι τώρα να έχουν φτάσει τις 80 από όλη την Ελλάδα και την Κύπρο.
Σας περιμένουμε όλους για να απολαύσουμε το ξεχωριστό αυτό γεγονός".