Σε νέα γραφεία θα βρίσκεται από την 1η Σεπτεμβρίου ο Σύλλογος Τριτέκνων Λασιθίου, καθώς τα γραφεία του συλλόγου μεταφέρονται στην οδό Φωτίου Κόντογλου 6.
Να σημειωθεί ότι
· Μέχρι 31 Αυγούστου κάθε Τρίτη και Πέμπτη 6-8 το γραφείο παραμένει ανοικτό (2841021290).
· Για τον εξοπλισμό του νέου γραφείου κάθε προσφορά ειδών που είναι σε πολύ καλή κατάσταση, μπορούν να χρησιμοποιηθούν και ταιριάζουν στο νέο χώρο είναι καλοδεχούμενη.