Δεν ξέρω πραγματικά εάν πολλοί πρόεδροι δημοτικών κοινοτήτων μπορούν να κάνουν τέτοιο απολογισμό! Οπως αυτόν που έκανε ο πρόεδρος της δημοτικής κοινότητας Γαζίου Γιάννης Κοτσυφός, με αφορμή τη συμπλήρωση 2,5 ετών, στο μέσο της θητείας. Παρεμβάσεις παντού, στα σχολεία, στους δημόσιους χώρους, στις πλατείες, στις παραλίες, παντού ο Κοτσυφός με τους συνεργάτες του!
Και χωρίς βεβαίως εφόδια όπως συμπληρώνει ο ίδιος:
"Στην έναρξη της θητείας μας δεν παραλάβαμε απολύτως τίποτα σε εξοπλισμό-εργαλεία και σήμερα,μετά απο πολύ προσπάθεια και εθελοντισμό ,σε χώρο που διαμορφώσαμε, σε αποθήκη που μας έχει παραχωρήσει η ΜΑΕΔΗΜ δίπλα στα γραφεία μας, έχουμε καταφέρει με μηδενικό κόστος (από χορηγίες και δωρεές) να έχουμε εργαλεία και εξοπλισμό που καθημερινά μας είναι απαραίτητος και συνεχώς συντηρούμε-αυξάνουμε: Φτυάρια, σκαπέτια, τσουγκράνες, κασμάδες, σκούπες, σκάλες, φαράσια, πριόνια, κλαδευτικά εργαλεία, γάντια, πινακίδες, κοντάρια, εργαλεία βαψίματος ,πινέλα, χρώματα, στόκο, αστάρια, δίχτυ δεντροφ. διάφορα εργαλεία: κατσαβίδια, πένσες, βίδες, πρόκες, ούπα, κώνοι, σακούλες διάφορα μεγέθη, μπαλαντέζες-ηλ. Είδη, πάγκο εργασίας, και πολλά άλλα εξαρτήματα-μικροεργαλεία που είναι απαραίτητα στις καθημερινές εργασίες – παρεμβάσεις που κάνουμε και τα οποία θα μείνουν παρακαταθήκη στη Δ.Κ.Γ.Με βάση τις αρμοδιότητες/οικονομική ενίσχυση που έχουν οι Πρόεδροι-Δημοτικά/Τοπικά Συμβούλια, προσπαθήσαμε και θα συνεχίσουμε ότι μπορούμε καλύτερο για τους Δημότες μας" αναφέρει και ευχαρίστησε προσωπικά το δήμαρχο κ.Μαμουλάκη για την στήριξη που προσέφερε.
Διαβάστε αναλυτικά τον απολογισμό του