Σαράντα ημέρα συμπληρώθηκαν από τον τραγικό θάνατο του 22χρονου Γιώργου Μαριδάκη που απανθρακώθηκε μέσα στο αυτοκίνητο του στις αρχές του περασμένου Νοέμβρη.
Ο άτυχος νέος, κρεοπώλης από τους Αγίους Δέκα, το ξημέρωμα εκείνο έφευγε από ρακοκάζανο όταν το ΙΧ αυτοκίνητο που οδηγούσε ξέφυγε από την πορεία του προσέκρουσε σε δέντρο. Ακολούθως, τυλίχθηκε στις φλόγες.
Η άμεση κινητοποίηση των πυροσβεστών και του ΕΚΑΒ δεν ήταν αρκετή για να τον σώσουν, καθώς ο 22χρονος ανασύρθηκε απανθρακωμένος από το όχημα.
Σήμερα, στον Ιερό Ναό Αγίων Δέκα της ομώνυμης κωμόπολης της Μεσαράς, η οικογένειά του θα τελέσει το 40ήμερο μνημόσυνο στη μνήμη του.