Το 8ο Δημοτικό Σχολείο Ηρακλείου και το Νηπιαγωγείο Ευρωπαϊκής Παιδείας διοργανώνουν την γιορτή λήξης της σχολικής χρονιάς, στο σχολείο (Ταξιάρχου Μαρκοπούλου 7), σήμερα Τετάρτη 14 Ιουνίου και ώρα 7 το απόγευμα.
Όπως αναφέρει η σχετική πρόσκληση:
"…σαν παλιό σινεμά
θα κάνουμε ένα ωραίο ταξίδι στο χρόνο και
θα ανοίξουμε το παλιό θερινό σινεμά για σας,
με ένα πολύ σπουδαίο θίασο.
Γενική είσοδος δωρεάν"