Μοίρασε ... πρόστιμα για μη έκδοση αποδείξεων, κλιμάκιο του ΣΔΟΕ που βρέθηκε στη λαϊκή αγορά του περασμένου Σαββάτου, στα Χανιά.
Στους ελέγχους που πραγματοποιήθηκαν, φαίνεται πως βρέθηκαν αρκετοί παραγωγοί να μην εκδίδουν αποδείξεις.
Ωστόσο, σύμφωνα με τον πρόεδρο των παραγωγών της λαϊκής αγοράς, Κώστα Καψωμενάκη, οι έλεγχοι δεν επεκτάθηκαν και στο «παραεμπόριο» που ανθεί πέριξ της λαϊκής αγοράς, οδηγώντας τον σε ένδειξη διαμαρτυρίας να υποβάλει την παραίτησή του από το Δ.Σ. του συλλόγου του.