Εκστρατεία για την βοήθεια μαθήτριας γυμνασίου που χρειάζεται να υποβληθεί σε εγχείριση ανοικτής καρδιάς με μόσχευμα το συντομότερο δυνατόν, ξεκίνησαν στη Νεάπολη Λασιθίου.
Η οικογένεια της Ελένης Ασυμομίτη είναι οικονομικά αδύναμη και οι φίλοι της απευθύνουν έκκληση σε όποιον μπορεί να βοηθήσει έστω και με το ελάχιστο.
Στο πλαίσιο αυτό κοινοποιήθηκε ο αριθμός λογαριασμού ΙΒΑΝ της Παγκρήτιας Τράπεζας του ΑΣΥΜΟΜΙΤΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ, υπαλλήλου καθαριότητας του Δήμου Αγίου Νικολάου.
Αριθμός ΙΒΑΝ Παγκρήτιας Τράπεζας: (GR0308700240000000000585110) ή μόνο με το όνομα του ΑΣΥΜΟΜΙΤΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ.