Το Ηράκλειο είναι ο δεύτερος σταθμός της περιοδείας των τριών πρώην υπουργών του ΠΑΣΟΚ, Γιώργου Φλωρίδη, Άννας Διαμαντοπούλου και Γιάννη Ραγκούση, της “πρωτοβουλίας των τριών” ή αλλιώς “ώρα αποφάσεων” όπως αυτοαποκαλείται η κίνηση.
Πρόκειται για την δεύτερη ανοιχτή ομιλία που πραγματοποιείται μετά την πρώτη επίσημη παρουσίαση στη Θεσσαλονίκη.
Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί σήμερα στις 7.30 μμ, στην αίθουσα του Εμπορικού και Βιομηχανικού Επιμελητηρίου Ηρακλείου, οδός Κορωναίου 9.
Η Πρωτοβουλία των Διαμαντοπούλου – Ραγκούση – Φλωρίδη για «το νέο ενωμένο μεγάλο προοδευτικό κίνημα», έρχεται στην Κρήτη, στην πορεία για τη δημιουργία ενός νέου κόμματος.