Με αφορμή την ολοκλήρωση του προγράμματος «Προστασία των νησιωτικών υγρότοπων του Αιγαίου» και την επικείμενη παρουσίαση της νέας έκδοσης του WWF Ελλάς «Οι υγρότοποι στο νησί μου: πώς μπορώ να αναγνωρίσω τα προβλήματα και να βοηθήσω στην προστασία τους;» στην Κρήτη, Λέσβο και Πάρο σας καλούμε σε συνέντευξη τύπου την προσεχή Παρασκευή 20 Ιαν. 2017 και ώρα 13:00 για να σας ενημερώσουμε για:
α) Τα αποτελέσματα του προγράμματος και των δράσεων του Δικτύου εθελοντών για την προστασία των νησιωτικών υγρότοπων
β) Την κατάσταση των υγρότοπων σήμερα, και
γ) Τι περιλαμβάνει η νέα έκδοσή μας και που αποσκοπεί
Την παρουσίαση θα κάνουν οι Θάνος Γιαννακάκης, υπεύθυνος προγράμματος υγρότοπων και Καλούστ Παραγκαμιάν, επιστημονικός συνεργάτης WWF Ελλάς και συγγραφέας της έκδοσης.
Η συνέντευξη τύπου θα πραγματοποιηθεί στα γραφεία μας στο Ηράκλειο (Εθνικής Αντιστάσεως 82, 1ος όροφος)
Κατά τη Σ.Τ. θα σας δοθούν η έκδοση σε έντυπη και ψηφιακή μορφή και άλλο εν