Κατάμεστη ήταν απόψε η αίθουσα Καστελλάκη του Επιμελητηρίου Ηρακλείου καθώς ομιλία παρέθεσε ο αντιστράτηγος της Ελληνικής Αστυνομίας Μανώλη Σφακιανάκη με θέμα "Προστάτεψε το παιδί σου από το ηλεκτρονικό έγκλημα".
Η ενδιαφέρουσα ομιλία προσέλκυσε τόσο κόσμο ώστε να προστεθούν επιπλέον καθίσματα προκειμένου να μπορέσουν όλοι να παρακολουθήσουν το ενδιαφέρον θέμα.
Ο κ. Σφακιανάκης , ειδικός ερευνητής και αναλυτής ηλεκτρονικών εγκλημάτων και Πρόεδρος του CyberSecurityInternationalInstitute(CSI), είπε πως" η Κρήτη είναι πάντα μέσα στην καρδιά μου."
"Δε θα έκανα τίποτα αν δεν ήταν μέσα η Κρήτη" ,είπε αναφερόμενος στα σεμινάρια με θέμα το ηλεκτρονικό έγκλημα και την προστασία των παιδιών.
"Έχουν ενημερωθεί ήδη κάποιες χιλιάδες παιδιά σε αυτήν την περιοδεία ανά την Ελλάδα.", πρόσθεσε.