Ομαλά ξεκίνησαν οι πανελλαδικές εξετάσεις, σε επίπεδο Κρήτης, για τους 5648 υποψηφίους και σύμφωνα με τον περιφερειακό διευθυντή εκπαίδευσης Κρήτης, κ. Γ. Τερζάκη, δεν υπήρξε κανένα πρόβλημα.
Όσον αφορά,δε, στη γραμμή στήριξης που υπάρχει για τους υποψηφίους, το πρωί δεν καταγράφηκε κίνηση, ενώ όπως ο ίδιος σημείωσε, περισσότερη είχε χθες το απόγευμα κυρίως από γονείς που κάλεσαν για να μάθουν τρόπους διαχείρισης του άγχους των παιδιών.