Στη συνεδρίαση του δημοτικού συμβουλίου εισέβαλε, χθες το απόγευμα, ομάδα νεαρών που, όπως φάνηκε, αντιδρά στην ανάπλαση του Πάρκου Γεωργιάδη και τα όσα αυτή προβλέπει αλλά και στα κομμένα δέντρα στην Ίδης.
Αφού φώναξαν συνθήματα, δίνοντας "ηχηρό παρών", αποχώρησαν χωρίς προβλήματα.
Σε συνδυασμό με τα συνθήματα που βρέθηκαν γραμμένα στη Λότζια και τη Βικελαία Βιβλιοθήκη, γίνεται σαφές ότι οι αντιδρώντες θα συνεχίσουν στη γραμμή αυτή της αποδοκιμασίας, διαμαρτυρόμενοι για τις αλλαγές στο Πάρκο Γεωργιάδη αλλά και για τα δέντρα στη λεωφόρο Ίδης