Το ντοκιμαντέρ του 2ου Γυμνασίου Χανίων, για την αρχαία Απτέρα, "κατακτά" σιγά σιγά και το εξωτερικό.
Πιο συγκεκριμένα, η αεροπορική εταιρία Aegean επέλεξε να προβάλει σε όλες τις πτήσεις της από το εξωτερικό προς την Ελλάδα, αποσπάσματα από το βραβευμένο ντοκιμαντέρ.
Την είδηση έκανε γνωστή ο διευθυντής του σχολείου, Αντώνης Αθανασάκης, δημοσιεύοντας στον προσωπικό του λογαριασμό στα social media το σχετικό μήνυμα.