Προβολή του ιστορικού ντοκιμαντέρ της ΚΕ του ΚΚΕ για τα 70 χρόνια από την ίδρυση του Δημοκρατικού Στρατού Ελλάδας, ΔΣΕ, θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 16 Γενάρη, στις 5:30μμ, στον κινηματογράφο «Τεχνόπολις», στην Αμμουδάρα.
Την εκδήλωση οργανώνει η ΤΕ Ηρακλείου του ΚΚΕ για τον εορτασμό των 70 χρόνων.
Στο χώρο θα υπάρχει έκθεση για τη δράση του ΔΣΕ πανελλαδικά και στην Κρήτη και θα λειτουργεί βιβλιοπωλείο της Σύγχρονης Εποχής.