Μετά τη διενέργεια εκλογών που πραγματοποιήθηκαν στις 2 Οκτωβρίου 2016 στο Ηράκλειο, το ΔΣ της Ένωσης Καθηγητών Γαλλικής Φιλολογίας Κρήτης, συνήλθε και συγκροτήθηκε σε σώμα ως εξής :
Πρόεδρος Εριέτα Βουράκη
Αντιπρόεδρος Ελένη Θεοδοσιάδη
Γραμματέας Όμηρος Θεολογίτης
Ταμίας Κατερίνα Ανδρουλάκη
Μέλος Μαρία Αστροπεκάκη
Το νέο ΔΣ καλεί τα μέλη του σε έκτακτη Γενική Συνέλευση, το Σάββατο 5 Νοεμβρίου 2016 στις 13.00 στον Κοινωνικό Χώρο των Ιδρυμάτων Καλοκαιρινού, Μονής Αγκαράθου 9 (αίθουσες διδασκαλίας – είσοδος παραπλεύρως) στο Ηράκλειο με θέματα :
- Οικονομικός Προϋπολογισμός
- Προγραμματισμός δράσεων
Υπενθυμίζουμε πως μέλη της Ένωσης μπορούν να εγγραφούν πτυχιούχοι τμημάτων Γαλλικής Φιλολογίας Ελλάδος ή εξωτερικού που κατοικούν μόνιμα στην Κρήτη. Για να έχει δυνατότητα ένα μέλος να συμμετέχει στην Γενική Συνέλευση πρέπει να είναι ταμειακά εντάξει ( οικονομική τακτοποίηση θα γίνεται και κατά τη διάρκεια της Γενικής Συνέλευσης).