"Συναγερμός" σήμανε το μεσημέρι, στην Πυροσβεστική Υπηρεσία για μια γυναίκα, η οποία τραυματίστηκε στη διάρκεια περιήγησης σε φαράγγι της Κρήτης. Κλιμάκια από τις Βρύσες και την Ανώπολη έσπευσαν προς εντοπισμό της και τελικά το απόγευμα έφτασαν στο σημείο όπου η γυναίκα βρισκόταν, στην περιοχή του Ομαλού, στις Πάχνες.
Στην είσοδο του φαραγγιού περίμενε ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ για να την παραλάβει και η επιχείρηση έληξε μετά από 5 ώρες!
Οι πληροφορίες να αναφέρουν ότι η γυναίκα, 62 ετών από την Ιταλία, έχει τραυματιστεί στο πόδι και δεν μπορεί να μετακινηθεί.