Το μήνυμα του δημάρχου
Οι πανελλαδικές εξετάσεις ξεκινούν την Δευτέρα 16 Μαΐου και ουσιαστικά ολοκληρώνεται μια διαδρομή για τους μαθητές που συμμετέχουν σε αυτές.
Τελειώνει μια επίπονη προσπάθεια χρόνων , όχι μόνο των μαθητών, αλλά και των γονιών και των καθηγητών. Αφού, με το πέρας των εξετάσεων αρχίζει μια άλλη πορεία, ένα νέο ξεκίνημα ζωής με καινούριους στόχους, όνειρα και επιδιώξεις.
Όμως, οι μαθητές πρέπει να γνωρίζουν ότι ανεξάρτητα με το αποτέλεσμα των εξετάσεων, η ζωή δεν τελειώνει, αλλά ούτε ξεκινάει με αυτές. Η ζωή είναι ένας διαρκής αγώνας που πρέπει να δίνεται με αισιοδοξία, υπομονή, αγωνιστικό πνεύμα και νεανικό πείσμα.
Ως Δήμος Ανωγείων ευχόμαστε στους συμμετέχοντες στις πανελλήνιες μαθητές , αλλά και στους μαθητές όλων των τάξεων, Γυμνασίου και Λυκείου, την καλύτερη δυνατή έκβαση στον αγώνα που δίνουν! Καλή Επιτυχία!
Ο Δήμαρχος Ανωγείων
Μανόλης Καλλέργης