Συναυλία αλληλεγγύης θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα 11 Ιουλίου στις 20:00 το βράδυ, στον Δημοτικό Κήπο Ρεθύμνου τα έσοδα της οποίας θα διατεθούν για την αγορά υγειονομικού υλικού για το Νοσοκομείο Ρεθύμνου, με δεδομένη τη δεινή θέση στην οποία έχει περιέλθει.
Θα συμμετέχουν ο Νίκος και Γιώργος Στρατάκης, ενώ την βραδιά θα πλαισιώσει ο Όμιλος Βρακοφόρων Κρήτης και την αρχή θα κάνει η Ορχήστρα της Δημοτικής Φιλαρμονικής Ρεθύμνου.
Τα έσοδα της συναυλίας θα διατεθούν για την αγορά υγειονομικού υλικού για το Γενικό Νομαρχιακό Νοσοκομείο Ρεθύμνου με σύνθημα: «ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΑΣ».
Θα πραγματοποιηθεί επίσης δειγματοληψία για εθελοντές δότες μυελού των οστών από το Σύλλογο Εθελοντών Αιμοδοτών Ν. Ρεθύμνου "Δότες Ζωής"
Προπώληση εισιτηρίων: 5€
Γενική είσοδος: 7€
Για τα παιδιά κατω των 12 ετών, η είσοδος θα είναι δωρεάν