Μια κούτα με έξι νεογέννητα κουταβάκια άφησε στην αίθουσα του δημοτικού συμβουλίου Χανίων η σύμβουλος της παράταξης Σαρρή, Κατερίνα Βουτετάκη και αποχωρήσε, διαμαρτυρόμενη για την έλλειψη μέριμνας για τα αδέσποτα από τη μεριά του Δήμου.
Όπως εξήγησε, τα κουτάβια παρατήθηκαν στο Νοσοκομείο Χανίων την Κυριακή των Βαΐων.
Η πράξη της ενόχλησε ιδιαίτερα τον Δήμαρχο Χανίων που την κάλεσε να πάρει τα κουτάβια, αναφέροντας ότι προσβάλει το Συμβούλιο. Το ίδιο έκανε και ο πρόεδρος του Συμβουλίου ωστόσο η κα Βουτετάκη δεν μεταπείστηκε και αποχώρησε διαμαρτυρόμενη.
zarpanews.gr.