Διευκρινίσεις για την παρουσία ομάδας Ρομά στο χώρο στάθμευσης του ΠΑΓΝΗ, που διαπίστωσε αναγνώστης του Cretalive, δίνει η διοίκηση του ΠΑΓΝΗ, σε απάντησή της.
Η απάντηση της διοίκησης του ΠΑΓΝΗ
Οι εν λόγω Ρομά συμπολίτες μας, προσήλθαν στο χώρο του νοσοκομείου και συγκεκριμένα στο χώρο του παρκινγκ των επισκεπτών, διότι έχουν δικό τους συγγενή νοσηλευόμενο.
Αναμένεται η αποχώρησή τους από το χώρο του νοσοκομείου.
Οι χώροι του νοσοκομείου συνεχώς επιτηρούνται και ελέγχονται και δεν επιτρέπεται σε κανέναν να κατασκηνώσει ή να παραμείνει στους χώρους του χωρίς λόγο, όπως έγινε και για τους ανωτέρω από την πρώτη στιγμή και αυτό ισχύει για όλους τους πολίτες.
Σε κάθε περίπτωση ενημερώνονται οι αρμόδιες αρχές.