Το εθελοντικό Σωματείο Χανίων "Στήριξις" και ο εθελοντικός Οργανισμός Βέροιας "Πρωτοβουλία για το Παιδί" ενώνουν τις δυνάμεις τους και συνδιοργανώνουν Ημερίδα με θέμα: «Το παιδί σε κίνδυνο – η εμπειρία της Βέροιας.
Δύο χρόνια λειτουργίας του Ξενώνα Nέων - η εμπειρία του Παραρτήματος Παιδιών & Νέων Χανίων»
Η Ημερίδα θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 16 Ιουνίου και ώρα 10 π.μ. - 2μ.μ. στην αίθουσα εκδηλώσεων του Παραρτήματος Προστασίας Παιδιών & Νέων Χανίων Αποκορώνου166 και Μαλαθύρου1 (πρώην ορφανοτροφείο Χανίων)
Η εκδήλωση αποβλέπει στην ανάπτυξη ενός δημιουργικού και γόνιμου διαλόγου για το μεγάλο θέμα της παιδικής προστασίας, μεταξύ εθελοντικών δομών που δραστηριοποιούνται στην ελληνική περιφέρεια. Η παρουσία σας θα μας τιμήσει ιδιαίτερα.