Η Ένωση Προσωπικού Λιμενικού Σώματος Ανατολικής Κρήτης σε ανακοίνωσή της "ευχαριστεί όλους τους συναδέλφους της Ένωσης, για την συμμετοχή τους στην προγραμματισμένη από το Σωματείο ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΗ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ".
Όπως επισημαίνει η Ένωση:
" Η ανταπόκριση τους ήταν για άλλη μια φόρα μαζική, αποδεικνύοντας έτσι την αλληλεγγύη, τη συναδελφικότητα και την διάθεση προσφοράς προς τους συνανθρώπους.
Γιατί η αιμοδοσία είναι προσφορά ΖΩΗΣ, είναι πράξη ΑΝΘΡΩΠΙΑΣ"!