Παρά το...εορταστικό τριήμερο, η Δημοτική αρχή Ηρακλείου έσπευσε να ανταποκριθεί στην παρατήρηση πολίτη στο Cretalive, σχετικά μετην άσχημη- από πλευράς καθαριότητας - εικόνα που επικρατούσε στην Πλατεία Κορνάρου, την πρόσφατα παραδοθείσα σε Ηρακλειώτης και επισκέπτες.
Σύμφωνα με την ενημέρωση από τον αρμόδιο αντιδήμαρχο Χάρη Μαμουλάκη, η πλατεία καθαρίστηκε από τα συνεργεία του Δήμου... και πλέον είναι κάπως έτσι