Η ανακοίνωση της νομαρχιακής Ηρακλείου
Η Ν.Ε Πασοκ Ηρακλείου καταδικάζει απερίφραστα την δολοφονική επίθεση που έγινε στα γραφεία του ΠΑΣΟΚ με συνέπεια τον βαρύτατο τραυματισμό ενός αστυνομικού από αυτόκλητους υπερασπιστές της «Δημοκρατίας» .
Υπερασπιζόμαστε την ελευθερία του λόγου, των ιδεών και της απρόσκοπτης λειτουργίας των κρατικών οργάνων. Η Δημοκρατία έχει τη δύναμη να νικήσει τους αρνητές της. Τέλος ευχόμαστε ταχεία ανάρρωση στον τραυματισμένο συμπολίτη μας.