Συνελήφθη, σήμερα το πρωί, στο Ρέθυμνο από αστυνομικούς του Τμήματος Δίωξης Ναρκωτικών, ένας 23χρονος, κατηγορούμενος για παραβάσεις της Νομοθεσίας περί όπλων και ναρκωτικών ουσιών.
Ειδικότερα, σε έρευνα που έγινε από αστυνομικούς της Υπηρεσίας στο σπίτι του 23χρονου, βρέθηκαν και κατασχέθηκαν πιστόλι, γεμιστήρας και μικροποσότητα κάνναβης.
Η προανάκριση διενεργείται από το Τμήμα Δίωξης Ναρκωτικών Ρεθύμνου ενώ ο συλληφθείς οδηγήθηκε στον κ. Εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Ρεθύμνου.