Στη διαδικασία επιλογής των εργαζομένων που θα στελεχώσουν το Κοινωνικό Φαρμακείο του δήμου Ηρακλείου και το Κέντρο Κοινότητας - παράρτημα Ρομά και Κέντρο ένταξης Μεταναστών κινούνται οι διοικητικές υπηρεσίες της Λότζιας μετά την ολοκλήρωση υποβολής αιτήσεων που έγινε την περασμένη εβδομάδα.
Για τις 10 θέσεις , για τις οποίες είχε γράψει το cretalive, οι ενδιαφερόμενοι έφτασαν τους 257, δείγμα της υψηλής ανεργίας που υπάρχει στους επιστημονικούς κλάδους!
Να σημειωθεί πως ο προϋπολογισμός για τα δυο κέντρα ( Φαρμακείο - Κέντρο Κοινότητας ) ξεπερνά το 1.000.000 ευρώ για τα επόμενα 3 έτη οπότε και θα προσφέρουν τις υπηρεσίες τους οι 10 εργαζόμενοι, όπως ενημέρωσε το cretalive η αντιδήμαρχος Μαρία Καναβάκη, σε 15 μέρες από σήμερα.
Οι ειδικότητες είναι κοινωνικών λειτουργών,φαρμακοποιών, διαμεσολαβητών και διοικητικού προσωπικού.