Τακτική Γενική Συνέλευση πραγματοποιεί ο Σύλλογος Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Ηρακλείου «ΝΙΚΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ», την Πέμπτη 9 Ιουνίου και ώρα 9.00 π.μ. στο Αμφιθέατρο της Παλαιάς Παιδαγωγικής Ακαδημίας Ηρακλείου με θέματα ημερήσιας διάταξης :
· Ενημέρωση από τον Πρόεδρο του Δ.Σ.
· Απολογισμός δράσης Δ.Σ. για τη συνδικαλιστική χρονιά 2015-2016
· Κριτική μελών
· Συζήτηση και προτάσεις μελών πάνω στα θέματα ημερήσιας διάταξης της 85ης Γ.Σ. της Δ.Ο.Ε.
· Ενημέρωση από εκπρόσωπο της ΔΟΕ