Γενική συνέλευση του Παραρτήματος Ηρακλείου του Σωματείου Μισθωτών Τεχνικών θα πραγματοποιηθεί την ερχόμενη Κυριακή 05.02.2017, στις 18:00, στα γραφεία του Συλλόγου Δασκάλων, Τιτου Γεωργιάδου & Γερωνυμάκη γωνία (κοντά στο παλιό Μητέρα).
Θέματα:
1) εξελίξεις στα εργασιακά
2) εξελίξεις στο ασφαλιστικό
Στην σχετική ανακοίνωση αναφέρεται:
Μέλη μας μπορούν να γίνουν:
- Μηχανικοί (διπλωματούχοι & πτυχιούχοι) / Σχεδιαστές / Πληροφορικάριοι / Περιβαλλοντολόγοι, Γεωπόνοι, Γεωλόγοι, Δασολόγοι / Εργοδηγοί
- με εξαρτημένη σχέση εργασίας: μισθωτοί/εργαζόμενοι με μπλοκάκι/ ανασφάλιστοι/ ενταγμένοι σε πρόγραμμα ΕΣΠΑ (voucher κλπ)/ συμβασιούχοι τεχνικοί του δημοσίου (εφόσον δεν μπορούν να εγγραφούν στο σωματείο του φορέα τους)/ άνεργοι & υποαπασχολούμενοι τεχνικοί ανεξάρτητα από το αν είναι μέλη σε ΤΕΕ/ΕΤΕΕΜ/επιστημονικούς συλλόγους μηχανικών κλπ