Ευχές για καλή επιτυχία από τον Πρόεδρο & το Δ.Σ του Συλλόγου Γονέων του 3ΟΥ Λυκείου Ηρακλείου .
«Ο Πρόεδρος και το Δ.Σ του Συλλόγου Γονέων του 3ου Γενικού Λυκείου Ηρακλείου εύχονται από καρδίας στους μαθητές και μαθήτριες του 3ου Γενικού Λυκείου και γενικά σε όλους τους υποψηφίους καλή επιτυχία που από αύριο Δευτέρα 16 Μαΐου δίνουν το δικό τους αγώνα, των Πανελληνίων εξετάσεων.
Να έχουν δύναμη έτσι ώστε να δικαιωθεί ο αγώνας που προηγήθηκε όλο το προηγούμενο διάστημα για την κατάκτηση των στόχων τους αναμφίβολα έναν από τους ποιος σημαντικούς σταθμούς στην πορεία της ζωής τους , επίσης Θερμές ευχές και στις οικογένειες των μαθητών που είναι δίπλα τους και τους στηρίζουν, όπως και στο εκπαιδευτικό προσωπικό που έδωσαν το δικό τους αγώνα για την σωστή προετοιμασία των παιδιών».