Όπως αναφέρει χαρακτηριστικά το ευχαριστήριο μήνυμα 32χρονου άτυχου αστυνομικού:
''Ευχαριστούμε θερμά την Ένωση Αστυνομικών Υπαλλήλων Ν.Ηρακλειου για την διοργάνωση φιλανθρωπικού τουρνουά ποδοσφαίρου που έγινε στης 05/09/2016 όπως επίσης και τις ομάδες που πήραν μέρος (ΟΦΗ - ΑΟ Ζαρος-ΑΟ Ρωμανός - Ελληνική Αστυνομία) και όλους αυτούς που βοήθησαν: την Ελληνική Αστυνομία, τους φίλους και γνωστούς που ήταν και είναι δίπλα μας όλο αυτό τον καιρό και μας στηριζουν με κάθε τρόπο!''
Με εκτίμηση Σπυριδάκης Γιώργος και οικογένεια''