Ο Σύλλογος Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης «Δ. Θεοτοκόπουλος», το Γραφείο Παιδείας και οι Σχολικές επιτροπές Π.Ε. και Δ.Ε του Δ. Μαλεβιζίου, διοργανώνουν και σας προσκαλούν στην εσπερίδα με θέμα: «ΜΑΘΗΣΙΑΚΕΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΣΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ». Η εσπερίδα θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 2 Μαρτίου 2017 και ώρα 6:00 μ.μ. στο Ενιαίο Λύκειο Γαζίου (Παπανδρέου 60).
Πρόγραμμα εκδήλωσης:
- Δρ. Σπανάκη Ειρήνη, phd, ειδική αγωγή (αποσπασμένη στο ΚΕΔΔΥ Ηρακλείου) - Πρώιμη Ανίχνευση ως αρωγός της πρώιμης παρέμβασης στις δυσκολίες μάθησης.
- Δρ. Μπαδιεριτάκη Μαρία, Σχολική σύμβουλος προσχολικής αγωγής 69ης και 19ης περιφέρειας- Νέες οπτικές στην αντιμετώπιση των δυσκολιών που παρουσιάζουν τα παιδιά της προσχολικής ηλικίας.
- Δρ. Τριπολιτάκης Κών/νος, σχολικός σύμβουλος 15ης,16ης Περιφέρειας ΕΑΕ Κρήτης και Β. Αιγαίου- Οι μαθησιακές δυσκολίες των παιδιών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης.
- Ειρήνη Σκουλικάρη, Msc, Λογοθεραπεύτρια- Κομνηνή Χατζηπαράσχου, Λογοθεραπεύτρια- Μαθησιακές δυσκολίες σε παιδιά Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης.
- Ισαβέλλα Χαλκουτσάκη, Msc, SA, Εργοθεραπεύτρια-Η αδρή κινητικότητα ως βάση λεπτής κινητικότητας και η σημασία της πλευρίωσης.
Η εκδήλωση είναι ελεύθερη στο κοινό και απευθύνεται κυρίως σε εκπαιδευτικούς και γονείς.
ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΕΣΠΕΡΙΔΑΣ
Ενιαίο Λύκειο Γαζίου
Σύλλογοι Γονέων & Κηδεμόνων: 1ου,2ου& 3ουΝηπ/γείων Γαζίου,1ου,2ου,3ου& 4ουΝηπ/γείων Αγ.Μαρίνας,1ου,2ου& 3ου Δημοτικών Σχολείων Γαζίου,1ου& 2ουΔημοτικών Σχολείων Αγ.Μαρίνας, Γυμνασίου & Ενιαίου Λυκείου Γαζίου.