Το ΚΕΔΔΥ Ν. Ηρακλείου (Κέντρο Διάγνωσης και Διαφοροδιάγνωσης και Υποστήριξης παιδιών με ειδικές μαθησιακές ανάγκες) είναι δομή του Υπουργείου Παιδείας και ανήκει στην Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπ/σης Κρήτης διοργανώνει Εσπερίδα με θέμα: «Παρέμβαση Μαθησιακών Δυσκολιών (γραπτού λόγου) σε μαθητές Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης» που θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 10 Φεβρουαρίου 2017 ώρα 16:30- 21:00 στο Αμφιθέατρο 2ου ΓΕΛ Ηρακλείου, Κονδυλάκη 32