Ευχαριστήρια επιστολή στον Περιφερειάρχη Κρήτης Στ. Αρναουτάκη απέστειλε η Ένωση Αστυνομικών Υπαλλήλων Ηρακλείου :
H Ένωσή μας, με την παρούσα επιστολή, εκφράζει για μία ακόμα φορά, τις θερμές ευχαριστίες προς την Περιφέρεια Κρήτης και ειδικότερα προς τον Περιφερειάρχη Κρήτης κ. ΑΡΝΑΟΥΤΑΚΗ Σταύρο που αυτές τις δύσκολες οικονομικές στιγμές που περνάει το σώμα μας, στέκεται δίπλα μας στηρίζοντας οικονομικά τις προσπάθειες συντήρησης των περιπολικών οχημάτων μας και όχι μόνο.