Τροχαίο ατύχημα σημειώθηκε λίγο πριν τις 4.00 το απόγευμα της Παρασκευής, στον επαρχιακό δρόμο Σητείας - Παλαικάστρου, με μετωπική σύγκρουση δύο ΙΧ αυτοκινήτων.
Στο σημείο έσπευσε ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ αλλά και όχημα της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας με 5 υπαλλήλους, προκειμένου να απεγκλωβίστουν από τις λαμαρίνες 3 άτομα.
Σύμφωνα με τις πληροφορίες, από τη σύγκρουση τραυματίστηκε πιο σοβαρά ένας 50χρονος που μεταφέρθηκε στο Νοσοκομείο Σητείας, με την κατάσταση της υγείας του να μην εμπνέει ανησυχία.