Το Επιμελητήριο Χανίων, σε ανακοίνωσή του, υπενθυμίζει ότι οι ασφαλιστικοί και αντασφαλιστικοί διαμεσολαβητές μέλη του Επιμελητηρίου, θα πρέπει εντός του πρώτου τριμήνου του έτους 2023, με την 31η Μαρτίου να είναι η καταληκτική προθεσμία, να υποβάλλουν ηλεκτρονικά στο Επιμελητήριο τις βεβαιώσεις παρακολούθησης των σεμιναρίων επαναπιστοποίησης γνώσεων.
Η υποβολή των βεβαιώσεων είναι, κάθε χρόνο, υποχρεωτική για τη διατήρηση της εγγραφής στα ειδικά μητρώα του Επιμελητηρίου σύμφωνα με το άρθρο 23 του Ν.4583/2018 και θα πρέπει να προηγείται της διαδικασίας ανανέωσης της αδείας του διαμεσολαβητή.
Οι βεβαιώσεις αφορούν επανεκπαίδευση διάρκειας 15 ωρών έτους 2022.
Όλες οι άδειες ασφαλιστικών συμβούλων – πρακτόρων & συντονιστών ασφαλιστικών συμβούλων που έληγαν 31/12/2022 ανανεώνονται από 01/01/2023 έως 31/3/2023.
Πληροφορίες: Σαββάκης Δημήτριος, Μιχελιουδάκη Στέλλα 2821052329, [email protected]
Διαβάστε περισσότερες ειδήσεις από την Κρήτη και τα Χανιά