Αύριο Τρίτη ξεκινούν οι ενδιάμεσες φθινοπωρινές εκπτώσεις στην αγορά του Ηρακλείου οι οποίες θα ολοκληρωθούν την Πέμπτη 10 Νοεμβρίου 2016, βάσει του άρθρου 15 παρ. 1 του ν.4177/13.
Κατά τη διάρκεια των ενδιάμεσων εκπτώσεων, πέραν της αναγραφής της παλαιάς και νέας τιμής των αγαθών και υπηρεσιών που πωλούνται με έκπτωση, επιτρέπεται και η αναγραφή και η εμπορική επικοινωνία ποσοστού έκπτωσης.
Ο Εμπορικός Σύλλογος Ηρακλείου καλεί το καταναλωτικό κοινό να επωφεληθεί της εκπτωτικής περιόδου, και να εμπιστευθεί τις ντόπιες εμπορικές επιχειρήσεις, οι οποίες θα προσφέρουν και πάλι προϊόντα ποιότητας σε ιδιαίτερα ελκυστικές τιμές.