Εκδήλωση τιμής και μνήμης για τους πεσόντες των Γκαγκάλων από τους Γερμανούς πραγματοποιήθηκε σήμερα το πρωί από τον Δήμο Γόρτυνας.
Στην εκδήλωση παρευρέθηκε ο περιφερειακός σύμβουλος Γιώργος Ματαλλιωτάκης ενώ το παρών έδωσαν ο δήμαρχος κ. Σχοιναράκης ,οι δημοτικοί σύμβουλοι Στέλιος Μπομποδάκης και Γιώργος Σαββάκης, ο πρόεδρος του τοπικού συμβουλίου Γκαγκάλων Μανώλης Μπομποδάκης και ο πρόεδρος του Πολιτιστικού Συλλόγου Γκαγκάλων κ. Δουλγεράκης.