Την Τετάρτη 11 Οκτωβρίου 2017, πραγματοποιήθηκε με επιτυχία διευρημένη Ολομέλεια της Λέσχης Lions ΚΝΩΣΟΣ στο ξενοδοχείο ASTORIA – CAPSIS με αρκετούς προσκεκλημένους.
Στα πλαίσια της Παγκόσμιας Ημέρας για την όραση,που γιορτάζεται εφέτος στις 12-10-2017, επίσημος προσκεκλημένος ήταν ο καθηγητής της Οφθαλμολογίας του Πανεπιστημίου Κρήτης και Πρόεδρος της Οφθαλμολογικής Εταιρείας Κρήτης κος Ευστάθιος Δετοράκης , ο οποίος στην ομιλία του ανέπτυξε ένα πολύ ενδιαφέρον θέμα <Οφθαλμικοί και περιοφθαλμικοί όγκοι:μια δυνητική απειλή για την όραση και τη ζωή>.
Σημαντικό γεγονός της βραδιάς ήταν η εισδοχή της κας Γεωργίας Σοβωλάκη ως νέο μέλος της Λέσχης Lions ΚΝΩΣΟΣ. Την τελετή εισδοχής πραγματοποίησε ο Πρόεδρος Ζώνης Ι & Συντονιστής GST Π.Θ. 117 2017-2018.Μετά την ολοκλήρωση της τελετής, τα μέλη της Λέσχης την καλωσόρισαν με ιδιαίτερα θερμό τρόπο. Η Λέσχη Lions ΚΝΩΣΟΣ ευχαριστεί θερμά τον καθηγητή κο Ευστάθιο Δετοράκη για την τόσο ενδιαφέρουσα ομιλία του και όλους τους καλεσμένους που μας τίμησαν με την παρουσία τους.